OBUDOWA AEW1

Obudowa AEW1 jest prekonfigurowanym rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań wewnętrznych w nastawniach energetycznych, automatyce oraz w branży telekomunikacyjnej. Konstrukcja podstawowa składa się z ramy, pełnych drzwi przednich, ścianki tylnej, płyty montażowej, sufitu pełnego oraz podłogi dzielonej z przepustem szczotkowym. Poza podstawowym wykonaniem istnieje możliwość dowolnej konfiguracji obudowy. Obudowy za pomocą specjalnego zestawu można bardzo łatwo połączyć w szereg. Zastosowanie odpowiednich adapterów lub ram uchylnych/wychylnych umożliwia montaż aparatury w systemie 19 cali lub 800mm. Płyty montażowe można zamocować na dowolnej głębokości obudowy. Szafa wykonana jest z blachy stalowej, malowana proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwy wybór innego koloru z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu).

ZAKRES DOSTAWY:
1. Rama.
2. Drzwi przednie pełne.
3. Ściana tylna.
4. Płyta montażowa.
5. Sufit.
6. Podłoga dzielona.
7. Zestaw 4 poprzeczek montażowych.

RAMA AEW1

Konstrukcja obudowy AEW1 oparta jest na symetrycznej ramie zbudowanej z czterech profili. Ich specjalna konstrukcja gwarantuje wysoką sztywność i udźwig ramy oraz możliwość zabudowy dodatkowych akcesoriów. Specjalnie wykonana perforacja umożliwia łatwy montaż dodatkowych akcesoriów na dowolnej wysokości ramy, a kształt profilu zapewnia 4 różne płaszczyzny montażowe wewnątrz ramy. Rama dostępna jest w różnych wykonaniach gabarytowych.
Rama wykonana jest z blachy stalowej, spawana. Malowana proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwy wybór innego koloru z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu).

ZAKRES DOSTAWY: rama obudowy.

DRZWI AEW1

Drzwi dostępne są w wersji pełnej, przeszklonej oraz z wentylacją. Zastosowanie zawiasów o specjalnej konstrukcji umożliwia łatwy demontaż drzwi bez potrzeby użycia narzędzi oraz zmianę kierunku ich otwierania. Drzwi szafy posiadają maksymalny kąt otwarcia 180, co umożliwia łatwy dostęp do wnętrza obudowy. Dodatkowo drzwi wyposażone są w specjalną ramkę usztywniającą, której perforacja zapewnia dodatkową płaszczyznę montażową. Do szaf o szerokości powyżej
1000mm kompletowane są drzwi podwójne – prawe i lewe. Wykonane z blachy stalowej. Malowane proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwy wybór innego koloru
z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu). ZAKRES DOSTAWY: kompletne drzwi z klamką, zawiasami oraz uszczelnieniem.

ŚCIANY BOCZNE

Montowane bezpośrednio do ramy szafy. Specjalne wycięcie pod zawias gwarantują możliwość zamontowania drzwi po dowolnej stronie. Zawinięcie brzegu na jej krawędziach zapewnia wysoką sztywność elementu pomimo wykonania ze stosunkowo cienkiej blachy. Wykonane są z blachy stalowej i malowane proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwy wybór innego koloru z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu).

ZAKRES DOSTAWY: komplet 2 ścian bocznych oraz zestaw montażowy

ŚCIANA TYLNA

Montowana bezpośrednio do ramy szafy. Zawinięcie brzegu na jej krawędziach gwarantuje wysoką sztywność elementu pomimo wykonania ze stosunkowo cienkiej blachy. Wykonana jest z blachy stalowej i malowana proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwy wybór innego koloru z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu).
ZAKRES DOSTAWY: ściana tylna oraz zestaw montażowy.

SUFIT

Sufit do obudowy AEW1 dostępny jest w wersji pełnej, z wycięciami pod montaż wentylatorów, z matą filtracyjną oraz przepustem szczotkowym. Wykonanie z blachy stalowej malowanej proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwy wybór innego koloru z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu). ZAKRES DOSTAWY: wspornik pod opisy oraz zestaw śrubek i nakrętek.

DASZEK

Wysokość daszka wynosi 25mm. Jest on montowany na specjalnych wspornikach montażowych. Przednia i tylna jego ścianka jest perforowana zapewniając odpowiednią wentylację. Wykonanie z blachy stalowej malowanej proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwy wybór innego koloru z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu).
ZAKRES DOSTAWY: daszek oraz zestaw montażowy

COKÓŁ

Do obudowy AEW1 dostępne są cokoły o wysokości 100mm i 200mm, w wersji perforowanej (perforacja wykonana jest w przedniej i tylnej ściance) i pełnej.
Wykonanie w blachy stalowej malowanej proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwy wybór innego koloru z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu).

ZAKRES DOSTAWY: 4 narożniki, 2 blachy boczne, 2 blachy pełne lub z perforacją oraz zestaw montażowy.

PODŁOGA

Płyty podłogi dzielonej przeznaczone są do zaślepienia dolnej części szafy. Zastosowanie zaślepek szczotkowych lub piankowych umożliwia wprowadzenie kabli.
Wykonanie z blachy stalowej ocynkowanej.

ZAKRES DOSTAWY: 4 profile montażowe, komplet płyt podłogi wraz z zestawem montażowym.

ZESTAW DO ŁĄCZENIA W SZEREG

Zestaw do łączenia obudów w szereg umożliwia mechaniczne połączenie w jednym rzędzie. Łączniki są uniwersalne (montaż w poziomie i pionie). Wykonane są w blachy stalowej malowanej proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwe wykonanie w dowolnym kolorze z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu).

ZAKRES DOSTAWY: 4 łączniki, zestaw uszczelnienia oraz zestaw montażowy.

RAMA UCHYLNA

Ramy uchylne służą do zabudowy urządzeń 19” w obudowach AEW1 i umożliwiają dostęp do aparatury zamontowanej wewnątrz rozdzielnicy. Ramy można stosować w szafach o szerokości 800mm i 600mm wykorzystując całą wysokość ramy lub do jej częściowej zabudowy. Zastosowanie łożyska tocznego umożliwia
łatwe otwieranie i zamykanie nawet obciążonej ramy uchylnej. Konstrukcja spawana, wykonana z blachy stalowej fosforanowanej i malowanej proszkowo.
Maksymalny kąt otwarcia ramy uchylnej wynosi 120stopni. Jest od ograniczony blokadą otwarcia. Maksymalna obciążalność wynosi 300g.

ZAKRES DOSTAWY: rama uchylna z uchwytem oraz zamkami blokującymi, 2 wsporniki mocujące do ramy obudowy, blokada otwarcia oraz zestaw montażowy.

RAMA WYCHYLNA

Ramy wychylne służą do zabudowy urządzeń 19” w obudowach AEW1 oraz umożliwiają dostęp do aparatury zamontowanej wewnątrz rozdzielnicy. Ramy można stosować w szafach o szerokości 800mm wykorzystując całą wysokość ramy lub do jej częściowej zabudowy. Zastosowanie łożyska tocznego umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie nawet obciążonej ramy. Konstrukcja spawana, wykonana z blachy stalowej fosforanowanej i malowanej proszkowo. Maksymalny kąt
otwarcia wynosi 180stopni, maksymalna obciążalność 200kg.

ZAKRES DOSTAWY: rama wychylna z uchwytem oraz zamkami blokującymi, 2 wsporniki mocujące do ramy obudowy, blokada otwarcia oraz zestaw montażowy.

PŁYTA MONTAŻOWA

Płyty montażowe stosowane są w celu zamontowania urządzeń oraz aparatury elektrycznej w rozdzielnicy. Istnieje możliwość montażu płyty na dowolnej głębokości szafy. Płyty montażowe wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 2mm. Do płyty montażowej o niższej wysokości niż wysokość obudowy
dostępny jest specjalny zestaw montażowy – do zamówienia osobno.

ZAKRES DOSTAWY: płyta montażowa, 4 wsporniki montażowe oraz zestaw montażowy.

PÓŁKA STAŁA O WYSOKIM

Półki stałe są stosowane jako konstrukcja wsporcza. Montowane są w czterech punktach bezpośrednio do ramy szafy AEW1. Mogą być wykorzystane jako półki pod baterie akumulatorów. Blacha stalowa ocynkowana. Maksymalny udźwig to 200kg.

ZAKRES DOSTAWY: kompletna półka, 2 poprzeczki montażowe oraz zastaw montażowy.

KUWETA BATERYJNA

Kuweta bateryjna przeznaczona jest do zabezpieczenia szafy przed niepożądanym wyciekiem substancji chemicznych z baterii zamontowanych w szafach. Montowana jest do ramy szafy pod półkami bateryjnymi. Konstrukcja spawana, wykonana z blachy nierdzewnej o grubości 1 mm.

ZAKRES DOSTAWY: wanna bateryjna, zestaw montażowy.

POZIOME POPRZECZKI MONTAŻOWE

Poprzeczki montażowe stosowane są jako dodatkowy element montażowo-konstrukcyjny umożliwiający zabudowę elementów wchodzących w skład rozdzielnicy. Blacha stalowa ocynkowana o grubości 2 mm.
ZAKRES DOSTAWY: 2 poprzeczki oraz zestaw montażowy

PIONOWE POPRZECZKI MONTAŻOWE

Pionowe poprzeczki montażowe stosowane są jako dodatkowe elementy montażowo-konstrukcyjny umożliwiający zabudowę elementów wchodzących w skład rozdzielnicy. Dostępne są w dwóch wersjach:
• Za zabudowy całej wysokości obudowy – montowane bezpośrednio do ramy szafy.
• Do częściowej zabudowy – montowane do poprzeczek poziomych (poziome poprzeczki należy zamawiać osobno).

ZAKRES DOSTAWY: pionowa poprzeczka oraz zestaw montażowy.

ADAPTER DO OBUDOWY 800mm

Adaptery stosuje się w obudowach o szerokości 800mm w przypadku potrzeby zamontowania urządzeń w standardzie 19 cali. Zestaw należy skomponować z pionowych szyn profilowych (1), wsporników redukcyjnych (2), poprzeczek montażowych (3), a także maskownic (4). Szyny profilowe, wsporniki oraz maskownice wykonane są z blachy stalowej fosforanowej i malowanej proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwe wykonanie w dowolnym kolorze z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu). Poziome poprzeczki wykonano z blachy stalowej ocynkowanej.

ADAPTER DO OBUDOWY 600mm lub 800mm

Adaptery stosuje się w obudowach o szerokości 600mm lub 800mm w przypadku potrzeby zamontowania urządzeń w standardzie 19 cali lub o rozstawie 683mm. Zestaw należy skomponować z pionowych szyn profilowych (1), poprzeczek montażowych (2), a także opcjonalnie maskownic (3). Szyny profilowe oraz maskownice wykonane są z blachy stalowej fosforanowej i malowanej proszkowo na kolor RAL 7035 (możliwe wykonanie w dowolnym kolorze z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu). Poziome poprzeczki wykonano z blachy stalowej ocynkowanej.

PÓŁKA WYSUWNA

Półka wysuwna pozwala na wysunięcie urządzenia poza obrys obudowy. Zastosowanie wysokiej klasy prowadnic kulkowych zapewnia niezawodność oraz maksymalne obciążenie do 40kg. Wysokość półki – 1U. Półka wykonana jest z blachy stalowej fosforanowanej i malowana proszkowo na kolor RAL 7035
(możliwe wykonanie w dowolnym kolorze z palety RAL po uprzednim uzgodnieniu). Poziome poprzeczki montażowe wykonane z blachy stalowej ocynkowanej.
Zestaw należy skomponować z półki o odpowiednich wymiarach z całym zestawem montażowym, a także opcjonalnego stelażu do zabudowy półki wraz z maskownicami.

WSPORNIK DO ORGANIZACJI OKABLOWANIA

Wspornik do organizacji okablowania przeznaczony jest do uporządkowania wiązek kablowych. Istnieje możliwość montażu bezpośrednio do ramy obudowy lub do płyty montażowej. Wspornik wykonany jest z blachy stalowej ocynkowanej. ZAKRES DOSTAWY: wspornik do organizacji okablowania, uchwyty mocujące do ramy oraz zestaw montażowy ( dostawa nie obejmuje uchwytów kablowych – należy je zamawiać osobno).

UCHWYTY KABLOWE

Uchwyt kablowy służy do przymocowania przewodów wychodzących z kanału kablowego. Dostępne są trzy rodzaje uchwytów w zależności od maksymalnego przekroju przewodu. Zaleca się jego montaż na wsporniku do organizacji okablowania.

ZAKRES DOSTAWY: 10 szt. uchwytów kablowych.

Zobacz kartę katalogową produktu

Nasi technicy służą pomocą.

Zadaj nam pytanie.

+48 58 354-91-22

biuro@aesolution.pl